Menu
Strona głównaAutorka

Autorka


Trzydziestoletnia kobieta i lektor języka hiszpańskiego w kilku szkołach językowych, od lat prowadząca indywidualne zajęcia dla osób chcących nauczyć się języka hiszpańskiego. Co ciekawe, autorka nie skończyła nigdy iberystyki. Języka nauczyła się dzięki najbliższej rodzinie, która wyemigrowała do Hiszpanii.

Systematyczne wyjazdy i bardzo wczesna, stała ekspozycja na mówiony język sprawiły, że Wiśniewska nie tylko perfekcyjnie opanowała hiszpański, ale także przesiąknęła atmosferą Hiszpanii, poznała od podszewki jej zwyczaje i całe bogactwo kulturalne.   

Te doświadczenia sprawiły, że w późniejszym czasie z łatwością zdała maturę z języka hiszpańskiego oraz egzamin DELE. Już na studiach rozpoczęła pracę korepetytora, która na przestrzeni 10 lat zaowocowała wypracowaniem własnego sposobu nauczania.

Autorka opracowała metodę, która jest w stanie sprawić, że nawet najbardziej oporny uczeń nauczy się posługiwać językiem obcym w naturalny sposób. Lekcje opierają się zawsze na praktyce i minimum gramatyki. Liczne sukcesy zrodziły pomysł stworzenia cyklu książek „Ana Lucía”, wykorzystujących innowacyjną metodę nauczania. Przygody głównej bohaterki opisane prosto i z humorem - wszystko po to, by mówienie w języku obcym stało się dostępne dla każdego!

 

Od Autorki:

„Dla mnie, jako lektora, zawsze najtrudniejszym elementem przygotowania do zajęć było znalezienie odpowiednich materiałów do prowadzenia konwersacji na dany temat.
Brakuje pomocy naukowych w języku hiszpańskim, które wykorzystywałyby słownictwo użytkowe z danej dziedziny, skondensowane w przystępnym i obrazowym tekście. Mam nadzieję, że przygody Ana Lucía staną się przyjemną lekturą dla uczących się języka hiszpańskiego oraz bogatym zbiorem materiałów i inspiracji dla lektorów.

 


Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję

Dla zamówień powyżej 30 zł 

paczkomat gratis

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.